claim

Lista starszych wiadomości

Otylia Swim Tour w Aquadromie

4 listopada br. w rudzkim parku wodnym odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca warsztaty prowadzone przez mistrzynię olimpijską Otylię Jędrzejczak.

 

Otylia Swim Tour to cykl warsztatów, które odbędą się w kilku miastach Polski, natomiast inauguracja już 14 listopada w rudzkim Aquadromie.

 

W każdym szkoleniu weźmie udział 90 pływaków w wieku od 10 do 14 lat. W ramach projektu zostaną zorganizowane treningi dla młodzieży z najbardziej utytułowanymi sportowcami w kraju oraz wykłady dla trenerów i rodziców z psychologiem i dietetykiem. Nabór do udziału w projekcie prowadzony jest przez stronę www.fundacjaotylii.pl . Warunkiem koniecznym jest umiejętność pływania co najmniej 4 stylami.

 

- To, że warsztaty inauguruję w Rudzie Śląskiej, jest dla mnie bardzo symboliczne, bo to właśnie tutaj – w moim rodzinnym mieście – rozpoczęła się moja przygoda z pływaniem – podkreśla Otylia Jędrzejczak. – W swojej karierze sportowej bardzo wiele zawdzięczam trenerom, z którymi pracowałam, bo talent to nie wszystko. Moi mistrzowie przekazywali mi wiedzę, pozytywną energię i motywowali do działania. Teraz chciałabym spłacić ten dług, trenując dzieci i młodzież. W trakcie tych warsztatów chciałabym zarazić ich moją pasją i miłością do sportu oraz „wyłowić” prawdziwe talenty, bo tych z pewnością mamy bardzo wiele – dodaje mistrzyni.

 

Nieprzypadkowo odbędą się w Aquadromie.  Innowacyjna infrastruktura Strefy Sportu Aquadromu to świetna baza dla takich działań. W obiekcie od 2 lat z sukcesem działa Aquadromowa Szkoła Pływania, dlatego jest to sprawdzone miejsce na organizację tego typu przedsięwzięć, zarówno pod kątem technicznym jak i organizacyjnym. Do dyspozycji uczestników warsztatów przeznaczone zostaną dwa baseny, z czego jeden z ruchomym dnem, które będzie można dostosować do potrzeb treningu. Dzięki temu będzie on jeszcze bardziej efektywny.

 

W tym dniu Strefa Sportu będzie zarezerwowana w godzinach 10:30-13:30 oraz 14:15-17:00

 

 

Data dodania: 04.11.2015r.

wersja do wydruku
Powrót
AQUADROM 2021 | Wszelkie prawa zastrzeżone przez Aquadrom Sp. z o.o.