claim

Lista starszych wiadomości

Adamek w Aquadromie

12 maja znany bokser, Tomasz Adamek podczas pobytu w Rudzie Śląskiej odwiedził rudzki park wodny.

 

Dwukrotny mistrz świata, Tomasz Adamek w poniedziałek był gościem Aquadromu.

 

- Obiekt jest świetny - XXI wiek. Pierwszy raz jestem w Polsce w takim obiekcie. Możliwe, że są takie miejsca, ale czy z aż takim wyposażeniem? Są to dobrze zainwestowane pieniądze – mówi Tomasz Adamek.

 

Podczas wizyty w Aquadromie, bokser mówił o potrzebie inwestowania w młodych i miejsca, w których będą mogli realizować swoje zainteresowania. Wg boksera obiekty rekreacyjno-sportowe są w stanie nie tylko być miejscami, w których wyrosną przyszli mistrzowie olimpijscy. To także miejsca, które mogą być pewną alternatywą na spędzanie przez dzieci i młodzież czasu wolnego.

 

- Powtarzam to jako sportowiec, młodzież musi się rozwijać. Polska jest krajem, w którym w każdej dyscyplinie odnosimy sporo sukcesów. Takie obiekty są bardzo potrzebne i dobrze, że wasze miasto zainwestowało pieniądze w taki obiekt – dodaje Adamek.

 

Aquadrom daje możliwości rozwijania licznych predyspozycji. Wśród nowatorskich rozwiązań zastosowanych w obiekcie szczególną uwagę boksera przykuła tuba do nurkowania. To ona stała się pretekstem do rozmowy nie tylko o nurkowaniu, ale i ratownictwie wodnym.

 

- Myślę, że na 7 metrów mógłbym zejść bez sprzętu. Schodziłem na taką głębokość robiąc kurs ratownika, choć wtedy nurkowaliśmy w jeziorze. Jest to świetna rzecz – komentuje Adamek - Powiem szczerze, nigdy nie miałem butli i sprzętu płetwonurka na plecach, więc myślę, że jak tylko nadarzy się okazja, przyjadę i spróbujemy ponurkować – zapewnia.

 

Temat inwestycji w mieście został szerzej rozwinięty podczas zwiedzania strefy suchej, w której sportowiec dostrzegł ogromne możliwości.

 

- Jest potencjał. Ogromne pomieszczenie, które potrzebuje inwestycji. Dziś nie wyobrażam sobie Tomasz Adamka, który nic nie robi. Ja nie miałem takich możliwości, warunków. Mieszkając w Gilowicach trenowałem na korytarzu w szkole. Nie mieliśmy sali gimnastycznej, a zdobyłem dwa tytuły mistrza świata. Wszystko jest możliwe w życiu. Wy macie odpowiednie warunki. Jeśli stworzycie dla młodzieży piękny fitness, cóż - żyć nie umierać – dodaje Adamek.       

 

Data dodania: 12.05.2014r.

 

 

 

 

 

wersja do wydruku
Powrót
AQUADROM 2021 | Wszelkie prawa zastrzeżone przez Aquadrom Sp. z o.o.